Ogłoszenia duszpasterskie: 16 Tydzień zwykły – od 21  – 28 lipca  2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie: 16 Tydzień zwykły – od 21  – 28 lipca  2019 r.

 1. Dzisiaj 16 Tydzień zwykły.
 2. Dzisiaj obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów; po Mszy św. zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska. Bóg zapłać za pomoc misjonarzom.
 3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny; we wtorek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy – dzień modlitw za samorządowców przez wstawiennictwo ich patronki; w czwartek – święto św. Jakuba Starszego Apostoła – dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów; w piątek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP – dzień modlitw za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów.
 4. Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie –  w poniedziałek o g. 17:25. – św. Barbary.
 5. We wtorek po Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej – spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza oraz Grupy Modlitewnej św. o. Pio.
 6. W środę po Mszy świętej Nowenna do MBNP.
 7. Szafarze z Komunią Świętą do chorych pójdą: 28 lipca.
 8. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 9. W sobotę o 16:00 ślub Aleksandry i Amadeusza.
 10. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim. Szczegóły na plakacie i w biurze.
 11. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ruszy 31 VII ze Starogardu Gd. Zapisy dzisiaj i za tydzień 28 VII  o g. 15:00 w salce przy kościele św. Wojciecha.
 12. Przypominam, że w czasie wakacji wieczorne niedzielne Msze święte  o godz. 19:00.
 13. Szkoła Medyczna w Starogardzie Gd. przy ul. Skarszewskiej 7, zaprasza do bezpłatnej nauki na różnych kierunkach medycznych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 14. Pielgrzymkę do Wilna w dn. 19-22 VIII 2019 r. organizuje parafia św. Katarzyny Starogardzie Gd. Po drodze pielgrzymi odwiedzą: Świętą Wodę, Supraśl, Sokółkę, Gietrzwałd i Zielonkę Pasłęcką. Cena: 490 zł i 50 euro. Zapisy w biurze parafii św. Katarzyny. Przypominam, że ks. Łukasz z Bobowa organizuje pielgrzymkę po Włoszech: 7-15 października 2019 r.
 15. Prasa religijna: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”.
 16. Życzenia jubilatom i solenizantom.