Ogłoszenia duszpasterskie: 16 Tydzień zwykły – od 19  – 26 lipca  2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie: 16 Tydzień zwykły – od 19  – 26 lipca  2020 r.

 1. Dzisiaj 16 Niedziela zwykła. Dzisiaj i za tydzień podczas Mszy o 11:30 – chrzty. Nauka do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o 18:00.
 2. Dzisiaj obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów; po Mszy św. zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska. Bóg zapłać za pomoc misjonarzom.
 3. W tym tygodniu obchodzimy: w środę – święto św. Marii Magdaleny; w czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy – dzień modlitw za samorządowców przez wstawiennictwo ich patronki; w sobotę – święto św. Jakuba Starszego Apostoła – dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. W niedzielę za tydzień modlimy się za rodziców, babcie, dziadków, za najstarszych parafian, starców i emerytów.
 4. Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie –  w poniedziałek o g. 17:25. – Róża św. Anna.
 5. We wtorek po Mszy świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej – spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 6. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do MBNP.
 7. W czwartek o 18:00 Msza św. „W intencji Grupy Modlitewnej św. o. Pio oraz w intencjach składanych przez wiernych na kartkach”, a po niej spotkanie Grupy Modlitewnej św. o. Pio.
 8. Szafarze odwiedzą dzisiaj chorych z Komunią Świętą.
 9. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 10. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim. Szczegóły na plakacie i w biurze.
 11.  Przewodnik starogardzkiej Grupy Kociewie zaprasza do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę zarówno w sposób fizyczny, jak i duchowy. Wymarsz 31 VII ze Starogardu Gdańskiego. Ze względu na obostrzenia i reżim sanitarny w tym roku każdego dnia będzie mogło iść ku Jasnogórskiej Pani tylko 20 osób, które będą zmieniać się sztafetowo (nie będzie możliwości noclegu). Zapisy poprzez stronę internetową pielgrzymki: www.pielgrzymkakociewie.pl.  Spotkania organizacyjne dla zapisanych osób odbędą się dzisiaj i 26 lipca o g. 15:00 – w salkach przy kościele św. Wojciecha w Starogardzie Gd. W czasie trwania pielgrzymki dla pozostałych Pielgrzymów w kościele św. Wojciecha będzie codziennie o g. 20:00 Msza św. i Apel Jasnogórski. Podczas tego spotkania możliwość oglądania relacji z trasy oraz zakup gadżetów pielgrzymkowych.
 12. Przypominam, że w czasie wakacji wieczorne niedzielne Msze święte  o godz. 19:00.
 13. Prasa religijna: nowy numer „Pielgrzyma” oraz książeczka pt. „Wszystko o Św. Józefie” – 14,99 zł.
 14. Życzenia jubilatom i solenizantom.