Ogłoszenia duszpasterskie: 16 Tydzień zwykły – od 18  – 25 lipca  2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie: 16 Tydzień zwykły – od 18  – 25 lipca  2021 r.

 1. Dzisiaj i za dwa tygodnie podczas Mszy o 11:30 – chrzty. Nauka do chrztu dla rodziców i chrzestnych w sobotę po Mszy o 18:00.
 2. Od 27 VI może być zajęte 75 % miejsc w kościele – u nas to 80 osób, nie licząc osób sprawujących kult. Pozostał jednak obowiązek noszenia w kościele maseczek oraz zachowania 1,5 metrowego odstępu. Na zewnątrz można gromadzić się bez masek, zachowując odstęp nie mniej niż 1,5 m.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „W drogę do Źródła  Życia” – stąd dzisiejsza zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska „1 grosz za 1 km”. Obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów – będzie natomiast za tydzień po Mszach świętych. Bóg zapłać za pomoc misjonarzom.
 4. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu nie ma niedzielnych Mszy świętych  o godz. 13:30, a w niektóre niedziele także o g. 19:00. Dzisiaj będzie o 19:00 ale za tydzień 25 lipca nie będzie Mszy o 19:00.
 5. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek – święto św. Marii Magdaleny; w piątek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w sobotę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy – dzień modlitw za samorządowców przez wstawiennictwo ich patronki; w niedzielę za tydzień – w kościołach pod wezwaniem lub głównego patrona miejscowości – św. Jakuba Starszego Apostoła; według tradycji Kościoła tego dnia – wspominamy również św. Krzysztofa, męczennika, jest to dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów.
 6. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od g. 17:00 do 18:00 (bez niedzieli).
 7. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie pandemii –  w poniedziałek o g. 17:25 – prpwadzi Róża św. Barbary. Wierni prowadzą też koronkę do Miłosierdzia Bożego we wtorek o 17:45.
 8. We wtorek po Mszy świętej – spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza.
 9. W środę po Mszy świętej wieczornej Nowenna do MBNP.
 10. W czwartek o 18:00 Msza św. „W intencji Grupy Modlitewnej św. o. Pio oraz w intencjach składanych przez wiernych na kartkach”, a po Mszy św. spotkanie Grupy Modlitewnej św. o. Pio.
 11. Szafarze odwiedzą dzisiaj chorych z Komunią Świętą.
 12. Za tydzień przeżywać będziemy – I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych (25 lipca). Tego dnia mamy modlić się za dziadków i osoby starsze (Msza święta);  mamy uczcić tych, którzy odeszli na skutek epidemii; odwiedzić tego dnia swoje babcie i dziadków, przekazać im przesłanie Ojca Świętego.
 13. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 14. Przewodnik starogardzkiej Grupy Kociewie ks. Piotr Pruski dziękuje za dar materialny, który pomoże w przebiegu tegorocznej pielgrzymki  i zaprasza do udziału w XXX Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Wymarsz 31 VII ze Starogardu Gdańskiego. Zapisy w parafii św. Wojciecha.
 15. WSD Pelplin zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia studiów w pelplińskim seminarium, będącego częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i w biurze.
 16. Prasa religijna: „Pielgrzyma”.
 17. Życzenia jubilatom i solenizantom.