Ogłoszenia duszpasterskie: 14 Tydzień zwykły – od 5  – 12 lipca  2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie: 14 Tydzień zwykły – od 5  – 12 lipca  2020 r.

 1. Dzisiaj 14 Niedziela zwykła, kolekta diecezjalna.  
 2. W zakrystii można odebrać zdjęcie z Bierzmowania.
 3. Przypominamy, że w lipcu i w sierpniu wieczorne niedzielne Msze święte  o godz. 19:00.
 4. W poniedziałek – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; w Polsce patronalny dzień Apostolstwa Chorych.
 5. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i ustanie epidemii –  w poniedziałek o g. 17:25 – prowadzi Róża św. Barbary.
 6. We wtorek po Mszy świętej o 18:00 Koronka Do Bożego Miłosierdzia.
 7. Spotkanie WDP – we wtorek po Mszy św. o g. 18:00.
 8. W środę po Mszy świętej o 18:00 Nowenna do MBNP, tego dnia wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.
 9. W piątek o 16:00 ślub Małgorzaty i Adama.
 10. W sobotę 11.07. obchodzimy święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Łacińskie imię Benedykt oznacza „błogosławiony”. Już samo imię określa więc kierunek, w którym podążał ten święty mąż. To dzięki jego regule zakonnej, opartej na modlitwie i pracy, Europa z barbarzyńskiej zmieniła się w chrześcijańską, a on sam uznany został za ojca cywilizacji europejskiej i nosi tytuł Patrona Europy.
 11. 11 lipca obchodzony jest jako Dzień pamięci i modlitwy za ofiary Wołynia 1943 roku.
 12. Młodzież bierzmowana promowana do kl. VIII, oddaje swoje indeksy do zaliczenia I roku formacji.
 13. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 14. Od 30 maja ZOSTAŁ ZNIESIONY LIMIT UCZESTNIKÓW ZGROMADZEŃ RELIGIJNYCH W KOŚCIOŁACH, pozostał jednak obowiązek noszenia w kościele maseczek lub zasłanianie ust i nosa oraz zachowania 2 metrowego odstępu (nie dotyczy ten odstęp: rodziców z dziećmi wymagającymi opieki do 13. roku życia, osób mieszkających wspólnie czy osób niepełnosprawnych). Na zewnątrz można gromadzić się do 150-ciu osób, zachowując odstęp. Z dn. 6 czerwca 2020 r. Biskup Pelpliński ODWOŁAŁ dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św., udzieloną 25 marca 2020 r., jednocześnie utrzymał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
 15. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na rok akademicki 2020/2021. Warunki rekrutacji na tablicy ogłoszeń, w biurze parafialnym lub na stronie www.seminariumpelplin.pl
 16. Panowie Szafarze zaniosą Komunię św. chorym: 12 i 19 VII.
 17. Prasa religijna: „Pielgrzym” i ostatni numer „Małego Pielgrzyma”, a także książeczka pt. „Wszystko o Św. Józefie” – 14,99 zł .
 18. W sobotę 11 lipca zbiórka ofiar na rozbudowę kościoła. Proszę Skarbników o odbiór zeszytów. Tam, gdzie Skarbnicy jeszcze nie dotarli – proszę o wpłatę na konto parafialne z adnotacją „na cele kultu religijnego” lub w biurze parafialnym. 
 19. Przewodnik Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę  grupy Kociewie dziękuje za złożoną ofiarę – list przewodnika można odczytać na tablicy ogłoszeń. Zaprasza także do wspólnego pielgrzymowania.
 20. Życzenia jubilatom i solenizantom.
 21. Dziękujemy bardzo serdecznie Panu Organiście Janowi Litzau za długoletnią posługę w naszej wspólnocie parafialnej, od 5 lipca będzie grać w Kaliskach, parafii swego zamieszkania. Od dzisiaj gra w naszej parafii Pani Organistka Anna Ferens, bardzo serdecznie witamy i życzymy radości z posługi w kościele.