Ogłoszenia duszpasterskie: 13 Tydzień zwykły – od 30 czerwca do 7 lipca  2019 r.

1. Dzisiaj 13 Tydzień zwykły. Zakończenie nabożeństw czerwcowych za uczestnictwo i modlitwę serdeczne Bóg zapłać.
  2. W zakrystii można odbierać zdjęcia i filmy z Pierwszej Komunii Świętej.
  3. Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie –  w poniedziałek o g. 17:25. – św. Anny
  4. Spotkanie WDP – we wtorek po Mszy św. o g. 18:00.
  5. W środę 03.07. obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła. Według Biblii nie było go podczas ukazania się zmartwychwstałego Chrystusa apostołom. Gdy potem opowiadali mu o tym, nie chciał im uwierzyć, ale postawił warunek, że uwierzy, kiedy sam zobaczy Jezusa i dotknie Jego ran. Gdy Jezus pojawił się ponownie, poprosił nieufnego Tomasza, aby włożył palce w miejsca po zadanych ranach. Tomasz zdumiony wypowiedział słowa: Pan mój i Bóg mój.
  6. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne: w I czwartek miesiąca (4 VII)
    od 17:00 – 18:00 – Godzina Święta, natomiast w I piątek miesiąca (5 VII) spowiedź święta
     od 7:30 – 8:00 i od 17:00 – 18:00. Po Mszy św. wieczornej w I piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do NSPJ. Tego dnia od godz. 9:00 odwiedziny chorych
    z posługą sakramentalną.
  7. Młodzież bierzmowana z kl. VII szk. podst. oddaje swoje indeksy do zaliczenia I roku formacji.
  8. W przyszłą niedzielę będą rozdawane zeszyty ofiar na dalszą rozbudowę obiektów parafialnych.
  9. W sobotę o 15:00 ślub Magdaleny i Błażeja.
  10. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  11.  W sobotę po porannej Mszy (godz. 8:00) Jerycho Różańcowe
  12. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim. Szczegóły na plakacie i w biurze.
  13. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ruszy 31 VII ze Starogardu Gd. Zapisy 21 i 28 VII
     o g. 15:00 w salce przy kościele św. Wojciecha.
  14. Prasa religijna: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”.
  15. Dziękuję za kwiaty do kościoła ze ślubu Sylwii i Mateusza.
  16. Od przyszłej niedzieli – niedzielna  Msza św. wieczorna sprawowana będzie o g. 19:00.
  17. Życzenia jubilatom i solenizantom.