Ogłoszenia duszpasterskie: 13 Tydzień zwykły – od 28 czerwca do 5 lipca  2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie: 13 Tydzień zwykły – od 28 czerwca do 5 lipca  2020 r.

 1. Dzisiaj 13 Niedziela zwykła. Zakończenie nabożeństw czerwcowych we wtorek, za uczestnictwo i modlitwę serdeczne Bóg zapłać.
 2. W zakrystii można odbierać zdjęcia z Bierzmowania. Dziękuję młodzieży za godną postawę, ufam, że będą żyli zgodnie z wiarą.
 3. Dzisiaj Msza św. z chrztem o 11:30, następne chrzty 19 i 26 VII również o 11:30.
 4. Dzisiaj podczas Mszy św. o 11:30 – promocja lektorów po kursie dekanalnym oraz kandydatów na ministrantów.
 5. W poniedziałek 29 VI uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – za posługiwanie się na co dzień krzyżem, krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem, pobłogosławionym przez Papieża lub Biskupa, można uzyskać odpust zupełny wraz z wyznaniem wiary Wierzę w Boga. Msze św. o. 8:00, 10:00 i 18:00. Kolekty na rzecz Stolicy Apostolskiej (tzw. świętopietrza) – tego dnia nie ma.  Zbiórka do puszek na rzecz Stolicy Apostolskiej odbędzie w niedzielę 4 października br.
 6. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie epidemii –  w poniedziałek o g. 17:25, prowadzi Róża – św. Jana Pawła II.
 7. Spotkanie WDP – we wtorek po Mszy św. o g. 18:00.
 8. Spotkanie Żywego Różańca – omówienie intencji modlitewnych na lipiec – w środę po Mszy św. o g. 18:00.
 9. W piątek 03.07. obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła.
 10. W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne: w I czwartek miesiąca (2 VII)  
  od 17:00 – 18:00 – Godzina Święta, natomiast w I piątek miesiąca (3 VII) spowiedź święta
   od 7:30 – 8:00 i od 17:00 – 18:00. Po Mszy św. wieczornej w I piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do NSPJ. Tego dnia od godz. 9:15 ks. proboszcz i ks.  Zygmunt odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. W I sobotę miesiąca o g. 8:00 Msza św. w tzw. jednej intencji, a po Niej Jerycho Różańcowe.
  W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 11. Młodzież bierzmowana promowana do kl. VIII, oddaje swoje indeksy do zaliczenia I roku formacji.
 12. I-Komunia dzieci naszej parafii, została przełożona na niedzielę 20 IX b.r., z zastrzeżeniem,  o ile nie będzie dalszych ograniczeń. Dziękuję dzieciom przyjętym tydzień temu za dar do kościoła w postaci krzyża ołtarzowego, a także za dar na misje : 346,70 zł.
 13. Za tydzień kolekta diecezjalna.
 14. Od 30 maja ZOSTAŁ ZNIESIONY LIMIT UCZESTNIKÓW ZGROMADZEŃ RELIGIJNYCH W KOŚCIOŁACH, pozostał jednak obowiązek noszenia w kościele maseczek lub zasłanianie ust i nosa oraz zachowania 2 metrowego odstępu (nie dotyczy ten odstęp: rodziców z dziećmi wymagającymi opieki do 13. roku życia, osób mieszkających wspólnie czy osób niepełnosprawnych). Na zewnątrz można gromadzić się do 150-ciu osób, zachowując odstęp. Z dn. 6 czerwca 2020 r. Biskup Pelpliński ODWOŁAŁ dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św., udzieloną 25 marca 2020 r., jednocześnie utrzymał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
 15. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na rok akademicki 2020/2021. Warunki rekrutacji na tablicy ogłoszeń, w biurze parafialnym lub na stronie www.seminariumpelplin.pl
 16. Panowie Szafarze zaniosą Komunię św. chorym: 12 i 19 VII.
 17. Prasa religijna: „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”.
 18. Dziękuję za kwiaty do kościoła z Bierzmowania oraz ze ślubu Pauliny i Mateusza.
 19. Zbiórka do puszek na organizację Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – Grupy Kociewie wyniosła 363 zł. Bóg zapłać.
 20. Od przyszłej niedzieli – niedzielna  Msza św. wieczorna sprawowana będzie o g. 19:00.
 21. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia – składam najserdeczniejsze życzenia. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym wakacje życzę bezpiecznego wypoczynku – jednak zawsze z Panem Bogiem.