Ogłoszenia duszpasterskie: 12 Tydzień zwykły – od 23 do 30 VI 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie: 12 Tydzień zwykły – od 23 do 30 VI 2019 r.

 1. Dzisiaj Dzień Ojca. Najlepsze życzenia.
 2. Witam w naszej wspólnocie parafialnej, posłanego przez Ks. Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasynę – ks. neoprezbitera Dawida Braun, pochodzącego z Parafii Pieniążkowi, który będzie zastępować ks. proboszcza podczas urlopu w dn. 23 VI – 20 VII 2019 r. Życzę miłej pracy i pobytu w Starogardzie Gd.
 3. Dziękuję za godną postawę podczas procesji Bożego Ciała, wszystkim posługującym, strojącym ołtarze, strażakom za czuwanie nad bezpieczeństwem. Procesja w Oktawie Bożego Ciała – dzisiaj o g. 10:00, a w tygodniu, do czwartku włącznie – w łączności ze Mszą św. o g. 18:00. W czwartek 27 VI zakończenie oktawy Bożego Ciała, po procesji – obrzęd błogosławieństwa wianków. Zachęcam dzieci do sypania kwiatów.
 4. Panowie Szafarze zaniosą dzisiaj Komunię św. chorym.
 5. Nabożeństwa czerwcowe: codziennie po Mszy o g. 18:00 (do niedzieli 30 VI włącznie).
 6. W poniedziałek 24 VI uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 7. Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie –  w poniedziałek o g. 17:25.
 8. Spotkanie WDP – we wtorek po Mszy św. o g. 18:00.
 9. Spotkanie formacyjne Grupy Modlitewnej św. o. Pio – w środę po Mszy wieczornej.
 10. Młodzież bierzmowana z kl. VII szk. podst. oddaje swoje indeksy do zaliczenia I roku formacji.
 11. W czwartek 27 VI wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy, stąd nowenna w czwartek, a nie w środę. W czwartek spotkanie Żywego Różańca, omówienie intencji na lipiec.
 12. W piątek 28 VI uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; światowy dzień modlitw uświęcenie kapłanów; wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do NSPJ oraz Akt wynagrodzenia O Jezu najsłodszy, któremu za miłość do ludzi – możliwość zyskania odpustu zupełnego za publiczne odmówienie tegoż Aktu. W Parafii NSPJ w Starogardzie Gd – o g. 18:00 suma odpustowa.
 13. W piątek o 16:00 ślub Sylwii i Mateusza, a w sobotę o 15:30 Lucyny i Piotra.
 14. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 15. W sobotę 29 VI Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła – za posługiwanie się na co dzień krzyżem, krzyżykiem, różańcem, szkaplerzem lub medalikiem, pobłogosławionym przez Papieża lub Biskupa, można uzyskać odpust zupełny wraz z wyznaniem wiary. Msze św. o. 8:00, 10:00 i 18:00, o g. 15:30 Msza św. ślubna o 17:00 dziękczynna w 70-te Urodziny. Zachowajmy świąteczny charakter tego dnia.
 16. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim. Szczegóły na plakacie i w biurze.
 17. Kółko Różańcowe z Sumina organizuje w sobotę 29 VI pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. Koszt od osoby 70 zł. Szczegóły w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 18. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ruszy 31 VII ze Starogardu Gd. Zapisy 21 i 28 VII o g. 15:00 w salce przy kościele św. Wojciecha.
 19.  Za tydzień diecezjalna kolekta remontowo-budowlana (nasza zostaje za zgodą ks. Bpa w parafii).
 20. Prasa religijna: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”.
 21. Życzenia jubilatom i solenizantom.
 22. We wtorek 25 VI o g. 10:00 pogrzeb śp. Krystyny Cybulskiej, l. 80, z ul. Korytybskiej. Dobry Jezu…