Ogłoszenia duszpasterskie: 11 Tydzień zwykły – uroczystość Trójcy Najświętszej: od 16 VI do 23 VI 2019 r.

Ogłoszenia duszpasterskie: 11 Tydzień zwykły – uroczystość Trójcy Najświętszej: od 16 VI do 23 VI 2019 r.

 1. Dzisiaj, czyli w uroczystość Trójcy Najświętszej, zakończenie czasu Komunii Wielkanocnej.
 2. Podczas Mszy o 13:30 – chrzty.
 3. Dzisiaj po Mszy o 18:00 – Apel Jasnogórski – prowadzi Róża św. Jana Pawła II.
 4. Dzisiaj Święto Kawalerii w Starogardzie Gd. Szczegóły na plakacie.
 5. Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie –  w poniedziałek o g. 17:25.
 6. Panowie Szafarze zaniosą Komunię św. chorym – 23 VI.
 7. Nabożeństwa czerwcowe: codziennie po Mszy o g. 18:00.
 8. Spotkanie WDP – we wtorek po Mszy św. o g. 18:00.
 9. Spotkanie dla dziewczynek chcących prószyć kwiaty podczas procesji Bożego Ciała – w poniedziałek i w środę o g. 17:00. Zapraszam wszystkie chętne dziewczynki, a także tegoroczne I – Komunijne. Zapraszam w te dni na próby także dzieci niosące poduszki, różaniec oraz ministrantów i chłopców I – Komunijnych. Proszę mamy dzieci, młodzież bierzmowaną w ramach wolontariatu i Żywego Różańca o pomoc w prowadzeniu dzieci i nauce sypania kwiatów.
 10. We wtorek od g. 17:00-18:00 spowiedź św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Tego dnia o 18:00 Msza św. „W int. dzieci, młodzieży i nauczycieli – na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, z prośbą o bezpieczne wakacje”.
 11. W czwartek 20 VI uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało: Msze św. o g. 8:00, 10:00 z procesją i o 18:00. Procesja to publiczne wyznanie wiary, niech nikogo nie zabraknie na Mszy św. i na procesji. Miejsce usytuowania ołtarzy: I ołtarz ul. Skośna nr 13 – 19, II ołtarz – ul. Bukowa nr 2 – 8, III ołtarz ul. Bukowa 9 – 14, IV ołtarz ul. Jaworowa (ołtarze na lata 2017, 2018 i 2019). Proszę, aby do strojenia ołtarzy włączyli się wszyscy mieszkańcy danych ulic. Proszę o noszenie baldachimu i prowadzenie procesji – strażaków z Koteż, także w ciągu oktawy Bożego Ciała. W procesji idzie feretron Chrystusa Króla, Żywego Różańca, figurka MB Fatimskiej oraz delegacje Róż Różańca Św. ze świecami, dzieci z Żywego Różańca z różańcem, dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci I-Komunijne, ministranci. Zapraszam do ustrojenia okien naszych domów w całej parafii symbolami eucharystycznymi, nawet, gdy nie przechodzi tam procesja. Procesja w Oktawie Bożego Ciała – w łączności ze Mszą św. o g. 18:00, a w niedzielę o g. 10:00.
 12. Młodzież bierzmowana z kl. VII szk. podst. oddaje swoje indeksy do zaliczenia I roku formacji.
 13. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 14. Dziękuję za kwiaty do kościoła ze ślubu oraz za ofiary na projekty i rozbudowę obiektów parafialnych.
 15. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim. Szczegóły na plakacie.
 16. Kółko Różańcowe z Sumina organizuje w sobotę 29 VI pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. Koszt od osoby 70 zł. Szczegóły w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 17. Ks prałat Antoni Bączkowski, kustosz Sanktuarium MB Kościerskiej Królowej Rodzin zaprasza na odpust w sobotę 22 VI o g. 12:00. Szczegóły na plakacie.
 18. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ruszy 31 VII ze Starogardu Gd. Zapisy 21 i 28 VII o g. 15:00 w salce przy kościele św. Wojciecha.
 19. Prasa religijna: „Pielgrzym”.