Ogłoszenia duszpasterskie: 11 Tydzień zwykły: od 14 do 21 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie: 11 Tydzień zwykły: od 14 do 21 czerwca 2020 r.

 1. Dzisiaj kolekta diecezjalna – na cele remontowe WSD w Pelplinie, za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na organizację Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – Grupy Kociewie. Za wszelką pomoc – Bóg zapłać.
 2. Dziękuję za godną postawę podczas eucharystycznych procesji Bożego Ciała: wszystkim posługującym, służbie liturgicznej ołtarza, strażakom i innym osobą za niesienie baldachimu, feretronów. Procesja eucharystyczna dzisiaj o g. 10:00, a w tygodniu, do czwartku włącznie – w łączności ze Mszą św. o g. 18:00. W czwartek 18 VI zakończenie oktawy Bożego Ciała, po procesji – obrzęd błogosławieństwa wianków.
 3. I-Komunia dzieci naszej parafii, została przełożona na niedzielę 20 IX b.r., z zastrzeżeniem,  o ile nie będzie dalszych ograniczeń. Na specjalną prośbę rodziców będą jeszcze dwie dodatkowe uroczystości I-Komunijne przed wakacjami: dzisiaj o 13:00 – czworo dzieci oraz za tydzień, czyli 21 czerwca o 13:00 – także czworo dzieci, z zachowaniem wszystkich przepisów kościelnych i państwowych. Spotkanie dla dzieci przyjmowanych 21 VI i dla ich rodziców odbędzie się w piątek 19 VI o g. 16:30. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin – w sobotę 20 VI o g. 16:30.
 4. Bierzmowanie młodzieży naszej parafii z kl. VIII będzie w czwartek 25 VI o g. 16:00, którego udzieli Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj. Zapraszam młodzież wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w dzisiaj,14 VI o g. 18:00. Spotkanie także za tydzień o g. 18:00.
 5. Z dniem 10 VI zakończyliśmy różaniec online. Bóg zapłać wszystkim, którzy się wspólnie modlili. Zapraszam do odmawiania codziennego różańca w gronie rodziny.
 6. Od 30 maja ZOSTAŁ ZNIESIONY LIMIT UCZESTNIKÓW ZGROMADZEŃ RELIGIJNYCH W KOŚCIOŁACH, pozostał jednak obowiązek noszenia w kościele maseczek lub zasłanianie ust i nosa oraz zachowania 2 metrowego odstępu (nie dotyczy ten odstęp: rodziców z dziećmi wymagającymi opieki do 13. roku życia, osób mieszkających wspólnie czy osób niepełnosprawnych). Na zewnątrz można gromadzić się do 150-ciu osób, zachowując odstęp.
 7. Z dn. 6 czerwca 2020 r. Biskup Pelpliński ODWOŁAŁ dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św., udzieloną 25 marca 2020 r., jednocześnie utrzymał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
 8. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie epidemii  –  w poniedziałek o g. 17:25 prowadzi Róża św. Anny.
 9. Nabożeństwa czerwcowe: codziennie po Mszy o g. 18:00.
 10. Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza – we wtorek po Mszy św. o g. 18:00.
 11. W środę koronka do Miłosierdzia Bożego przed Mszą, a po Mszy – nabożeństwo czerwcowe, Nowenna do MBNP i Apel Jasnogórski.
 12. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na rok akademicki 2020/2021. Warunki rekrutacji na tablicy ogłoszeń, w biurze parafialnym lub na stronie www.seminariumpelplin.pl
 13. Panowie Szafarze zaniosą Komunię św. chorym – dzisiaj i 21 VI.
 14. Prasa religijna: „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”.
 15. Dziękuję za zbiórkę ofiar na rozbudowę kościoła. Skarbnikom za społeczną pracę.
 16. Młodzież bierzmowana z kl. VII szk. podst. oddaje swoje indeksy do zaliczenia I roku formacji.
 17. W piątek 19 VI uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów; wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do NSPJ oraz Akt wynagrodzenia O Jezu najsłodszy, któremu za miłość do ludzi – możliwość zyskania odpustu zupełnego za publiczne odmówienie tegoż Aktu. W Parafii NSPJ w Starogardzie Gd – o g. 18:00 suma odpustowa. Msze św. u nas: o 7:00, 9:00 i 18:00.
 18. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej informuje, że  wydarzenie „Przystań – Warsztaty dla duszy”, które miało odbyć się 20 czerwca br. zostało przesunięte na inny termin. Natomiast 20 VI 2020 r. o g. 17:00 Wydział Duszpasterski Kurii zaprasza młodzież wraz z duszpasterzami do Bazyliki katedralnej w Pelplinie na spotkanie „Modlitwa z Wami za Was”, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za wszelkie łaski zawierzając się Jemu na czas wakacji.
 19. W sobotę 20 VI wspomnienie Niepokalanego Serca NMP; w Polsce Dzień Uchodźcy.
 20. Za tydzień o 15:00 chrzest, stąd w sobotę, po Mszy o 18:00 – nauka do chrztu dla rodziców i chrzestnych.
 21. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia – składam najserdeczniejsze życzenia .