Ogłoszenia duszpasterskie: 10 Tydzień zwykły: od 7 do 14 czerwca 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie: 10 Tydzień zwykły: od 7 do 14 czerwca 2020 r.

 1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Najświętszej, zakończenie czasu Komunii Wielkanocnej.
 2. Dzisiaj o g. 11:30 odprawiona zostanie Msza św. w Rocznicę I-Komunii św. dzieci przyjętych rok temu (21 dzieci – 2 VI) – przy zachowaniu wszelkich zasady bezpieczeństwa.
 3. Różaniec z nabożeństwem czerwcowym – online – dzisiaj o g. 17:25. Od dzisiaj nie transmitujemy Mszy św. online,  online będzie jedynie codzienny różaniec z nabożeństwem czerwcowym 20:30.
 4. Od dzisiaj rezygnujemy z odprawiania Mszy św. o 16:00.
 5. Od 30 maja ZOSTAŁ ZNIESIONY LIMIT UCZESTNIKÓW ZGROMADZEŃ RELIGIJNYCH W KOŚCIOŁACH, pozostał jednak obowiązek noszenia w kościele maseczek lub zasłanianie ust i nosa oraz zachowania 2 metrowego odstępu (nie dotyczy ten odstęp: rodziców z dziećmi wymagającymi opieki do 13. roku życia, osób mieszkających wspólnie czy osób niepełnosprawnych). Na zewnątrz można gromadzić się do 150-ciu osób, zachowując odstęp.
 6. Z dn. 6 czerwca 2020 r. Biskup Pelpliński ODWOŁAŁ dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św., udzieloną 25 marca 2020 r., jednocześnie utrzymał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
 7. Bierzmowanie młodzieży naszej parafii z kl. VIII będzie w czwartek 25 VI o g. 16:00, którego udzieli Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj. Zapraszam młodzież wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie w niedzielę 14 VI o g. 18:00.
 8. I-Komunia dzieci naszej parafii, została przełożona na niedzielę 20 IX b.r., z zastrzeżeniem,  o ile nie będzie dalszych ograniczeń. 20 IX rezerwuję dwie Msze św. o 10:00 i 11:30 (22 dzieci). Gdyby były jakieś ograniczenia, to dzieci byłyby przyjęte w dwu grupach: o 10:00 dzieci o nazwisku od B-L (11 dzieci), a o 11:30 dzieci o nazwisku od M-Z (11 dzieci). Gdy nie będzie żadnych ograniczeń, to wszyscy o g. 10:00. Na specjalną prośbę rodziców będą też trzy dodatkowe uroczystości I-Komunijne, jeszcze przed wakacjami: 11 czerwca o 13:00 – 3 dzieci, 14 czerwca o 13:00 – 4 dzieci oraz 21 czerwca o 13:00 – 4 dzieci, z zachowaniem wszystkich przepisów kościelnych i państwowych. Spotkanie dla dzieci przyjmowanych 11 VI i dla ich rodziców odbędzie się we wtorek 9 VI o g. 17:00, a dla dzieci przyjmowanych 14 VI i dla ich rodziców w piątek 12 VI o g. 17:00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin – na dzień przed I-Komunią.
 9. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie epidemii  –  w poniedziałek o g. 17:25 prowadzi Róża sł. B. ks. H. Szumana.
 10. Nabożeństwa czerwcowe: codziennie po Mszy o g. 18:00, jedynie dzisiaj wyjątkowo o g. 17:25 wraz z różańcem – transmisja online.
 11. Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza – we wtorek po Mszy św. o g. 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 12. W środę o 15:00 ślub Magdaleny i Marcina.
 13. W czwartek 11 VI uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało: Msze św. o g. 8:00, 10:00, 11:30, 13:00 tylko dla dzieci I-Komunijnych i ich rodzin oraz o 18:00. W Boże Ciało nie organizuje się w tym roku procesji ulicami parafii ani nie stawia się czterech ołtarzy. Po każdej Mszy będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła – u nas wokół krzyża misyjnego, także w oktawie Bożego Ciała. W Boże Ciało od g. 15:00 do 18:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, w czasie której zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. W czasie liturgii, w tym podczas procesji eucharystycznych należy zachować przepisy prawa państwowego i kościelnego. Proszę, aby na każdej Mszy – znaleźli się panowie do baldachimu oraz osoby niosące choć jeden feretron. Dzieci nie sypią kwiatów.
 14. W sobotę 13 VI po Mszy o 18:00 nabożeństwo fatimskie.
 15. W niedziele za tydzień 14 VI – na prośbę Biskupa Pelplińskiego – kolekta diecezjalna na cele remontowe WSD w Pelplinie.
 16. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na rok akademicki 2020/2021. Warunki rekrutacji na tablicy ogłoszeń, w biurze parafialnym lub na stronie www.seminariumpelplin.pl
 17. Panowie Szafarze zaniosą Komunię św. chorym – 14 i 21 VI.
 18. Prasa religijna: „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”.
 19. Serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia.
 20. Serdeczne życzenia jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia. Ks. proboszcz dziękuje za życzenia otrzymane z okazji 30-tej rocznicy święceń kapłańskich, a ks. Zygmunt z okazji 40-tej rocznicy święceń kapłańskich.
 21. W sobotę 13 VI zbiórka ofiar na rozbudowę kościoła. Skarbników proszę o odbiór zeszytów, Parafianom dziękuję za życzliwość i pomoc, a Skarbnikom za społeczną pracę. Ze Starostwa otrzymaliśmy pozwolenie na rozbudowę kościoła, plebanii, budowę dzwonnicy i zagospodarowanie terenu.