Komunikat w sprawie tegorocznych obchodów mordu w Lesie Szpęgawskim

Szanowni Mieszkańcy,

 

Uprzejmie informujemy, że zaplanowane na 27 września uroczystości związane z obchodami 81. Rocznicy zbrodni w Lesie Szpęgawskim, z uwagi na trwającą epidemię będą miały charakter kameralny. W obecności wyłącznie zaproszonych gości, władz samorządowych oraz ograniczonej liczby członków organizacji i stowarzyszeń kombatanckich zostanie wygłoszone okolicznościowe wystąpienie, odprawiona będzie krótka modlitwa oraz  na pomniku głównym zostaną złożone kwiaty.

 

W trosce o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, bardzo prosimy i zapraszamy  do indywidualnego uczczenia pamięci pomordowanych i odwiedzenia cmentarza w dowolnie wybranym przez Państwa czasie. Zdajemy sobie sprawę, że będzie Państwu brakować  wspólnej modlitwy, która co roku łączy mieszkańców Kociewia w hołdzie składanym ofiarom II wojny światowej. Jednakże ze względu na sytuację, która jest wyjątkowa  i niezależna od nas, zmuszeni jesteśmy ograniczyć do minimum ryzyko spowodowane pandemią, zwłaszcza że wielu z uczestników to osoby starsze.

 

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, gdy sytuacja w kraju i na świecie się ustabilizuje,      82. rocznicę zbrodni w lesie Szpęgawskim będziemy znów świętować wspólnie wedle dotychczasowej tradycji.

 

Organizatorzy obchodów mordu w Lesie Szpęgawskim