INTENCJE  Mszalne od 25 lipca do 1 sierpnia 2021 r.  – 17 Tydzień zwykły

25.07. –  XVII Niedziela Zwykła: I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych; zbiórka do puszek dla poszkodowanych w powodziach w Polsce i w Europie; w kościołach pod jego wezwaniem lub głównego patrona miejscowości: św. Jakuba Starszego Apostoła; dzisiaj wg tradycji Kościoła – św. Krzysztofa, męczennika – dzień modlitw w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów – obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów

8:00     ++ Genowefa Puchała w 8 rocz. śm. i za dziadków Dubiela i Puchała  – ks. prob.

10:00    ++ za zmarłych rodziców Bronisławę i Bazylego Cerowskich, rodzeństwo i wszystkich zmarłych  z rodziny Cerowskich i Leszman – ks. prob.

11:30   ++ za śp. dziadków Annę i Jana Fasiczka – ks. prob.

/Nie ma Mszy św. o 13:30/       /Nie ma Mszy św. o 19:00/

26.07. – poniedziałek: Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP, dzień modlitw za rodziców, dziadków, za  najstarszych parafian, starów i emerytów

7:00    Za Parafian /int. z 25 VII/ – ks. prob.

17:00   Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

17:25   Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie, o ustanie epidemii –  prowadzi Róża sł. B. ks. H. Szumana

18:00    + Jerzy Kusch w 9 rocz. śm. oraz za rodziców Jana i Zofię – ks. prob.

27.07. – wtorek:

7:00     W podzięk. za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zwłaszcza o zdrowie i opiekę Matki Bożej dla żony (1) – ks. prob.

17:00    Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy; 17:45 koronka do Miłosierdzia Bożego – wierni

18:00   + Teresa Jurkiewicz z okazji Urodzin – ks. prob.

Po Mszy św. – Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza

28.07. –  środa: św. Szarbela Makhlufa, prezbitera; dziś upływa 778 lat Diecezji (1243)

7:00     W podzięk. za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zwłaszcza o zdrowie i opiekę Matki  Bożej dla żony (2) – ks. prob.

17:00  Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

18:00  Podziękowanie za posługę kapłańską ks. proboszcza Stanisława, który swoim osobistym

przykładem pozwolił nam wzmacniać wiarę, nadzieję i miłość, z prośbą o błogosławieństwo Boże na dalszej drodze kapłaństwa oraz o opiekę Matki Bożej – Królowej Różańca Świętego  – int. od Żywych Róż – ks. prob.; Nowenna do MB Nieustającej Pomocy;

Spotkanie Żywego Różańca – omówienie intencji na VIII

29.07. – czwartek: św. Marty

7:00     W podzięk. za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zwłaszcza o zdrowie i opiekę Matki  Bożej dla żony (3) – ks. prob.

17:00   Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

18:00  Z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog. dla Hanny i Rafała w rocz. ślubu – ks. prob.;   o godz. 19:00 spotkanie z Radą Ekonomiczną i Duszpasterską

30.07. – piątek:

7:00     W podzięk. za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zwłaszcza o zdrowie i opiekę Matki  Bożej dla żony (4) – ks. prob.

17:00  Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

18:00   + Dariusz Olszewski w 90-ty dzień po pogrzebie – int. od Firmy Lilia – ks. prob.

31.07. – sobota:  św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

7:30     Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP – prowadzą wierni

8:00     W podzięk. za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zwłaszcza o zdrowie i opiekę MatkiBożej dla żony (5) – ks. prob.

17:00   Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

18:00   Z podzięk. za odebrane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę Matki Bożej dla rodziny – ks. prob.;

Po Mszy św. – nauka do chrztu dla rodziców i chrzestnych

01.08. –  XVIII Niedziela Zwykła: dziś po południu lub jutro przez cały dzień w każdej bazylice mniejszej lub katedrze, lub w każdym innym kościele można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli za modlitwę tamże słowami: Ojcze nasz… i Wierzę…; Dzień modlitw za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim w rocznicę jego wybuchu (1944)

8:00     Za Parafian  – ks. prob.

10:00   W podzięk. za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błog., zwłaszcza o zdrowie i opiekę MatkiBożej dla żony (6) – ks. prob.

11:30   W int. chrzczonych dzieci, rodziców i chrzestnych – ks. prob.

/Nie ma Mszy św. o 13:30/;               /Nie ma Mszy św. o 19:00/