Ogłoszenia duszpasterskie: 12 Tydzień zwykły: od 21 do 28 czerwca 2020 r.

1. Dzisiaj po Mszach zbiórka do puszek na organizację Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę – Grupy Kociewie. Za wszelką pomoc – Bóg zapłać. Szczegóły tegorocznego pielgrzymowania na tablicy ogłoszeń.
  2. I-Komunia dzieci naszej parafii, została przełożona na niedzielę 20 IX b.r., z zastrzeżeniem,  o ile nie będzie dalszych ograniczeń. Na specjalną prośbę rodziców dzisiaj o g. 13:00 będzie dodatkowa uroczystość I-Komunijna przed wakacjami – przystępuje czworo dzieci, z zachowaniem wszystkich przepisów kościelnych i państwowych. Od poniedziałku do soboty dla tychże dzieci tzw. Biały Tydzień. Dziękuję dzieciom przyjętym wcześniej za dar do kościoła: futerał na pateny oraz stojak do ręczniczka przy tabernakulum, a także za dar pieniężny na misje.
  3. Dzisiaj dodatkowa Msza św. z chrztem o 15:00, następny chrzest za tydzień o 11:30. Nauka do chrztu w sobotę po Mszy o 18:00.
  4. Bierzmowanie młodzieży naszej parafii z kl. VIII będzie w czwartek 25 VI o g. 16:00, którego udzieli Biskup Pomocniczy Arkadiusz Okroj. Zapraszam młodzież wraz z rodzicami na Mszę św. i spotkanie  dzisiaj – 21 VI o g. 18:00. Spotkania w tygodniu: w poniedziałek 22 VI o g. 16:00 nauka, we wtorek 23 VI o g. 18:00 Msza św. i nauka, a w środę 24 VI o g. 16:00 próba generalna i spowiedź św. dla młodzieży, świadków i rodzin młodzieży (spowiada 3 księży).
  5. Od 30 maja ZOSTAŁ ZNIESIONY LIMIT UCZESTNIKÓW ZGROMADZEŃ RELIGIJNYCH W KOŚCIOŁACH, pozostał jednak obowiązek noszenia w kościele maseczek lub zasłanianie ust i nosa oraz zachowania 2 metrowego odstępu (nie dotyczy ten odstęp: rodziców z dziećmi wymagającymi opieki do 13. roku życia, osób mieszkających wspólnie czy osób niepełnosprawnych). Na zewnątrz można gromadzić się do 150-ciu osób, zachowując odstęp.
  6. Z dn. 6 czerwca 2020 r. Biskup Pelpliński ODWOŁAŁ dyspensę ogólną od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św., udzieloną 25 marca 2020 r., jednocześnie utrzymał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
  7. Różaniec w int. Ojczyzny, o pokój na świecie i o ustanie epidemii  –  w poniedziałek o g. 17:25 prowadzi Róża św. o. Pio. W poniedziałek 22 VI, po Mszy o 18:00, spotkanie modlitewne dla  Grupy Modlitewnej św. o. Pio – w plebanii.
  8. Nabożeństwa czerwcowe: codziennie po Mszy o g. 18:00.
  9. Spotkanie Wspólnoty Dobrego Pasterza – we wtorek po Mszy św. o g. 18:00 – w salce.
  10. We wtorek 23 VI – Dzień Ojca. Składam wszystkim ojcom najlepsze życzenia.
  11. We wtorek koronka do Miłosierdzia Bożego przed Mszą. Nowenna do MBNP – będzie w sobotę 27 VI po Mszy o g. 8:00.
  12. W środę 24 VI uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  13. W piątek 26 VI – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszam dzieci, młodzież i nauczycieli na Mszę św. w piątek, aby podziękować za ten rok nauki i prosić o łaski na czas wakacji. Od g. 17:00-18:00 okazja do spowiedzi św.
  14. Młodzież bierzmowana z kl. VII szk. podst. oddaje swoje indeksy do zaliczenia I roku formacji.
  15. W sobotę 27 VI o g. 16:00 ślub Pauliny i Mateusza.
  16. W niedzielę za tydzień o 11:30 – promocja lektorów po kursie dekanalnym oraz kandydatów na ministrantów.
  17. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie ogłasza nabór na rok akademicki 2020/2021. Warunki rekrutacji na tablicy ogłoszeń, w biurze parafialnym lub na stronie www.seminariumpelplin.pl
  18. Panowie Szafarze zaniosą dzisiaj Komunię św. chorym.
  19. Prasa religijna: „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”.
  20. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia – składam najserdeczniejsze życzenia .