Ogłoszenia duszpasterskie: od 4 do 11 sierpnia 2018 r.  – 18 Tydzień zwykły

1. W lipcu i w sierpniu wieczorne niedzielne Msze święte  – o godz. 19:00 (nie ma Mszy o 18:00).
  2. Dzisiaj kolekta diecezjalna. Dzisiaj przypada Dzień Proboszcza – proszę o modlitwę i za nią dziękuję. Dziękuję za dwie Msze św.: od Żywego Różańca i od Rady Parafialnej.
  3. Dzisiaj o 13:30 dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu. Również za tydzień chrzest o 13:30.
  4. Różaniec w int. Ojczyzny i pokoju na świecie w poniedziałek o g. 17:25 – prowadzi Róża św. Anny.
  5. We wtorek 6 VIII, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. W parafii św. Mateusza o g. 18:00 suma odpustowa. W naszym kościele Msze św. o g. 9:00 i 17:00, czyli nie ma tego dnia Mszy o 7:00 i 18:00.
  6. W środę 7 VIII o g. 18:00 Msza św. „W int. uwielbienia Boga Ojca, Ojca całej ludzkości”. Po Mszy św. Nowenna do MBNP oraz adoracja Najświętszego Sakramentu „W int. uwielbienia Boga Ojca, Ojca całej ludzkości”,  na którą wszystkich serdecznie zapraszam. Wspólnota Dobrego Pasterza – w tym tygodniu w środę.
  7. W piątek, 9 VIII, oddamy cześć św. Teresie Benedykcie od Krzyża, dziewicy i męczennicy – Edycie Stein. Urodziła się we Wrocławiu, w rodzinie żydowskiej. Studiowała filozofię, mimo protestów rodziny, przyjęła chrzest. Wstąpiła do karmelitanek w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, a następnie wywieziona do obozu w Auschwitz, gdzie zginęła 9 sierpnia 1942 roku. Kanonizował ją św. Jan Paweł II w 1998 roku, a rok później ogłosił współpatronką Europy.
  8. W sobotę, 10 VIII, uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika (†258), głównego patrona Diecezji Pelplińskiej. Msze św. o 8:00, o 15:00 ślubna Justyny i Dawida oraz o 18:00.
  9. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 2 lat śpiewamy Godzinki w każdą sobotę przed Mszą o g. 8:00. Dziękuję wszystkim uczestniczącym w tej modlitwie.
  10. Panowie szafarze odwiedzą chorych 11 i 18 VIII.
  11. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach z Pieszej Pielgrzymki Diecezji Pelplińskiej idących na Jasną Górę.
  12. Dożynki parafialne w niedzielę 25 VIII o g. 10:00.
  13. Zapraszam do podejmowania przyrzeczeń abstynencji w sierpniu.
  14. Parafia organizuje 1-dniową pielgrzymkę do Św. Lipki i Gietrzwałdu – w sobotę 24 sierpnia. Jest ona z częściową odpłatnością. Mamy jeszcze fundusze z Balu Parafialnego 2018 roku, które chcemy przeznaczyć na tę pielgrzymkę. Zapraszam dzieci i młodzież z rodzicami oraz osoby starsze. Koszt wraz z ubezpieczeniem dla parafianina – 20 zł (częściowa odpłatność), a dla osób chętnych spoza parafii – 40 zł (całość). Żywność we własnym zakresie. Wyjazd o 6:30, a powrót ok. 20:00. Przy zapisie należy podać nr PESEL do ubezpieczenia.
  15. Prasa religijna: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym” i inne.
  16. Życzenia solenizantom i jubilatom.