Ogłoszenia duszpasterskie: 14 Tydzień zwykły – od 7  – 14 lipca  2019 r.

1. Dzisiaj 14 Tydzień zwykły.
  2. W zakrystii można odbierać zdjęcia i filmy z Pierwszej Komunii Świętej.
  3. Różaniec w int. Ojczyzny i o pokój na świecie –  w poniedziałek o g. 17:25. – św. o. Pio
  4. We wtorek po Mszy świętej Koronka Do Bożego Miłosierdzia.
  5. Spotkanie WDP – we wtorek po Mszy św. o g. 18:00.
  6. W środę po Mszy świętej Nowenna do MBNP.
  7. W czwartek 11.07. obchodzimy święto św. Benedykta, opata, patrona Europy. Łacińskie imię Benedykt oznacza „błogosławiony”. Już samo imię określa więc kierunek, w którym podążał ten święty mąż. To dzięki jego regule zakonnej, opartej na modlitwie i pracy, Europa z barbarzyńskiej zmieniła się w chrześcijańską, a on sam uznany został za ojca cywilizacji europejskiej i nosi tytuł Patrona Europy.
  8. Młodzież bierzmowana z kl. VII szk. podst. oddaje swoje indeksy do zaliczenia I roku formacji.
  9. W sobotę o 15:00 ślub Anny i Artura.
  10. W sobotę po wieczornej Mszy świętej procesja fatimska – Os. Przylesie Stare. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
  11. W sobotę o g. 7:30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  12. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodych ludzi, rozpoznających drogę powołania kapłańskiego, do rozpoczęcia studiów i formacji w seminarium pelplińskim. Szczegóły na plakacie i w biurze.
  13. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę ruszy 31 VII ze Starogardu Gd. Zapisy 21 i 28 VII
     o g. 15:00 w salce przy kościele św. Wojciecha.
  14. Przypominamy, że w czasie wakacji wieczorne niedzielne Mszę święte  o godz. 19:00
  15. Prasa religijna: „Pielgrzym”, „Mały Pielgrzym”.
  16. Dziękujmy za kwiaty do kościoła ze ślubu Magdaleny i Błażeja.
  17. Życzenia jubilatom i solenizantom.